Rehabilitacja

Osoby w jesieni życia potrzebują naszej obecności, troski i opieki, ale także skutecznych rozwiązań, które podniosą jakość życia i pozwolą im poczuć się bezpiecznie. Niekorzystne zmiany przychodzące wraz z wiekiem i ograniczające aktywność seniorów
dotyczą głównie narządów ruchu, układu krążenia, układu nerwowego i oddechowego. Ogromną rolę mają tutaj odpowiednio dopasowane i skonsultowane z lekarzami ćwiczenia dla osób starszych, mające na celu stabilizację stanu zdrowia i poprawę samopoczucia starszego pacjenta. Fachowe wskazówki rehabilitanta i przemyślana rehabilitacja osób starszych mogą przynieść znaczną ulgę w dolegliwościach towarzyszących temu etapowi życia.

Rehabilitacja dbywa się w domu. Dzięki doświadczeniu i profesjonalnemu przygotowaniu zabiegi prowadzone przez naszych rehabilitantów przynoszą oczekiwane rezultaty.

Pacjenci mogą korzystać z zabiegów rehabilitacyjnych w warunkach, do których są przyzwyczajeni, bez konieczności opuszczania domu i dokładnie wtedy, kiedy ich potrzebują.

Regularna rehabilitacja osób starszych daje szansę m.in. na:

utrzymanie ruchomości stawów
zapobieganie zanikom mięśni i przykurczom
uniknięcie powstawania odleżyn, czy zniekształcenia kończyn
uniknięcie powikłań układu oddechowego i krążenia
poprawę koordynacji i stabilnej postawy ciała
zwiększenie wydolności fizycznej
zmniejszenie ryzyka trwałego inwalidztwa
zachowanie samodzielności
podtrzymanie aktywności społecznej